SODOWANIE

SODOWANIE A PIASKOWANIE – CO WYBRAĆ?

Sodowanie i piaskowanie są procesami, które polegają na czyszczeniu wszelakich rodzajów materiałów. Piaskowanie sodą to innowacyjna oraz w pełni ekologiczna metoda oczyszczania różnego rodzaju powierzchni metali, pozwalająca na bardzo dokładne oczyszczanie ze starych powłok malarskich, rdzy, a także z różnego rodzaju zabrudzeń. Sodowanie nie stwarza żadnego zagrożenia w stosunku do czyszczonego materiału. Piaskowanie może uszkodzić powierzchnię czyszczonego materiału, dlatego przed piaskowaniem trzeba zabezpieczyć elementy, gdzie ewentualnie mógłby się dostać piasek. Sodowanie umożliwia kompletne oczyszczenie materiału, bez uszkadzania jego struktury, oraz jest metodą 3 razy szybszą od piaskowania.

Sodowanie jest bardzo delikatnym procesem, który nie powoduje w ogóle uszkodzenia i zmiany jej struktury. W związku z czym nawet najbardziej delikatna powierzchnia, jak szkło pozostaje po jego przeprowadzeniu nienaruszona i gładka.

SODOWANIE

Sodowanie jest technologią umożliwiającą kompletne oczyszczanie materiału, która w żaden sposób nie uszkadza jego struktury. Specjalna granulacja sody oczyszczonej jest czyściwem w procesie sodowania. Sodowanie jest ekologiczną metodą oczyszczania materiału. Pracownicy zajmujący się procesem sodowania pracują w nieszkodliwych warunkach, a zatem mogą bardzo szybko oraz sprawnie realizować oczyszczanie różnych powierzchni materiałów. Sodowanie nie doprowadza do zmiany struktury oraz uszkodzenia czyszczonego materiału. Nadaje się idealnie, aby zastosować je w budownictwie oraz usługach remontowych. Dzięki sodowaniu możemy oczyścić, np. kamień, elementy drewniane, czy też zanieczyszczenia cementowe oraz wiele innych. Sodowanie zastosowanie znajdzie również w zakładach blacharsko-lakierniczych, przemyśle motoryzacyjnym jak i również przemyśle spożywczym. Doskonale usunie lakier z karoserii, osad, wszelkiego rodzaju kleje oraz wiele innych. Sodowanie jest metodą w pełni ekologiczną i bezpieczną zarówno dla ludzi, jak i środowiska. Soda całkowicie rozpuszcza się, gdy zetknie się z wodą. Dzięki temu, po wykonanym oczyszczaniu nie trzeba martwić się o pozostałości po materiale ściernym.

METODA SODOWANIA

  • Umożliwia oczyszczanie praktycznie każdej powierzchni, zależnie od potrzeb może czyścić bezinwazyjnie oraz inwazyjnie wgłębnie z usunięciem rdzy włącznie.

  • Bez pozostałości po ścierniwie, co jest bardzo ważne podczas oczyszczania silników, instalacji procesu, linii produkcyjnych. Wszystko dzięki wodorozpuszczalności sody.

  • Powierzchnia po sodowaniu pozostaje całkowicie gładka. Inne metody czyszczenia pozostawiają odkształcenia, porowacenia, powodują nagrzewanie lub zamrażanie płaszczyzny.

  • Ekologia – bezpieczne dla operatora i otoczenia oraz biodegradowalne czyściwo.

  • Zachowanie oryginalnej postaci oczyszczonego materiału.

Do dodatkowych plusów sodowania można zaliczyć niewątpliwie fakt, że metoda ta jest preferowana przez Unię Europejską jako przyszła ekologia, jak również ma potwierdzoną innowacyjność przez Państwową Jednostkę Naukową.